Hemşire Selen Bilgin’in sır ölümü… Son görüntüleri ortaya çıktı… 48 dakika detayı


İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bulunan özel bir hastanede 24 yaşındaki hemşire Selen Bilgin hayatını kaybetti. O gece dedesinin yoğun bakımda kaldığı başka bir hastanede refakatçi olan genç kız odada hareketsiz bulununca harekete geçildi.

Başlatılan soruşturma kapsamında Selen’in sevgilisi olduğu iddia edilen yoğun bakım doktoru Fatih A., şüpheli olarak gözaltına alındı.

İddialara göre, genç hemşire Selen Bilgin’in koluna ameliyat öncesi uyutmak için verilen güçlü bir ilaç enjekte edildi. Aile bu ilacı doktorun enjekte ettiğini iddia ederken, Fatih A. bunu kabul etmedi. Soruşturmayı sürdüren cumhuriyet savcısı, Fatih A.’yı “Olası kasta karşı kasten öldürme” suçlamasıyla mahkemeye sevk etti.

Mahkeme, tutuklanma talebiyle sevk edilen Fatih A. hakkında adli kontrol kararı verirken bu karara itiraz edildi. İtiraz eden savcı, doktor Fatih A.’nın tutuklanması talebinde bulundu.

İFADESİNDE HER ŞEYİ ANLATTI

Doktor Fatih A.’nın ifadesi de ortaya çıktı. İfadesinde, Selen ile birkaç yıldır arkadaş olduklarını, olay gecesi Selen’in baş ağrısı olduğunu ve bunun için ilaç almak istediğini söyledi. Yoğun bakımdayken Selen’in telefonla da kendisini aradığını iddia eden doktor Fatih A., söz konusu ilacı enjekte ettiğini söyledi. Daha sonra yine yoğun bakıma indiğini anlatan doktor Fatih A., Selen’le yine bir telefon görüşmesi olduğunu hatta kendisine ‘Sana ağrı kesici ilaç verdim. Kayıt açmam lazım’ dediğini söyledi.

“AĞRI KESİCİDEN BAŞKA BİR İLAÇ VERMEDİM”

Sabah’ın haberine göre, Selen’in kendisine 2-3 gündür uykusuz olduğunu söylediğini öne süren Dr. Fatih A., uyuyakaldıklarını ve daha sonra uyandığında ise Selen’i hareketsiz gördüğünü iddia etti. Selen’in koluna ağrı kesici ilaç dışında hiçbir ilaç enjekte etmediğini söyleyen Dr. Fatih A., Selen’in de yoğun bakım hemşiresi olduğunu bu ilaçları nasıl alacağını iyi bildiğini iddia etti.

KAYIP ENJEKTÖR ÇEKMECEDEN ÇIKTI

Yapılan çalışmada, kayıp olduğu belirtilen enjektör odanın çekmecesinde bulundu. Hayatını kaybeden Selen Bilgin’in koluna enjekte edilen ilacın ampulü de Dr. Fatih A.’nın cebinde çıkmıştı.

Selen Bilgin’in ölüm nedeni Adli Tıp Kurumu’nda hazırlayacağı otopsi raporundan sonra ortaya çıkacak.

SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan hayatını kaybeden Bilgin’in hastanedeki son görüntüleri ortaya çıktı.

Bilgin’in hastanede bir odaya girdiği görülürken, yaklaşık 20 dakika sonra ise peşinden Fatih A.’nın odaya girdiği görülüyor.

Fatih A. 48 dakika sonra odadan ayrılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir