İsrail, Nusayrat mülteci kampını vurdu: TRT Arapça kameramanı yaralandı

İsrail güçleri, Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı’nı vurdu. Bombardıman sonucu aralarında TRT Arapça ekibinin de bulunduğu bir grup gazeteci yaralandı.

Anadolu Ajansı’nın görgü tanıklarına dayandırarak aktardığına göre, İsrail ordusu, Gazze’deki Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda, bölgedeki gelişmeleri takip eden ve TRT Arapça ekibinin de aralarında bulunduğu bir grup gazeteciyi hedef aldı. Tank atışı kullanılarak gerçekleştirilen saldırıda bazı gazeteciler yaralandı.

TRT GENEL MÜDÜRÜ: İSRAİL TRT ARABİ EKİP ARACINI HEDEF ALDI

Deyr El Belah’taki Aksa Şehitleri Hastanesi sağlık kaynakları da saldırıda kameraman Sami Şahada’nın ayağından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandığını bildirdi. Kaynaklar, TRT Arapça muhabiri Sami Berhum’un da hafif yaralandığı bilgisini paylaştı. TRT Haber ise Sami Berhum’un saldırıdan yara almadan kurtulduğunu aktardı. Gazeteci Muhammed es-Savalihi’nin de sağ elinden yaralandığı ifade edildi.

Saldırıya ilişkin sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter) üzerinden açıklama yapan TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, İsrail’in Nuseyrat Kampı’nda TRT Arabi ekibinin aracını hedef aldığını belirterek, “Maalesef freelancer kameramanımız Sami Şahada ayağını kaybetti, şu an ameliyatta. Muhabirimiz Sami Berhum’un durumu çok şükür iyi. Hiçbir ahlaki, hukuki, insani sınırı olmayan İsrail vahşetini lanetliyorum” dedi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir